HOŞGELDİNİZ
Hakkımızda
Hakkımızda | MASPAR TİCARET

Hakkımızda

Maspar 1988 yılından itibaren faal bir firma. Tamamen kişisel gayretlerimle kurup, büyüttüğüm bir şirket.

Şu anda piyasada iyi bir noktaya geldik.kendi emeklerimle ve beraber çalıştığım iş arkadaşlarımın çabalarıyla 27 senedir hizmet veriyoruz. İç pazarda Massey Ferguson ve New Holland parçalarını pazarlıyoruz.ihracatta ise bütün traktör gruplarında ve tarım makinalarında ulaşabildiğimiz ürünleri alıp ihraç etmeye çalışıyoruz. Grubumuzun bir  de Yedpar adında ithalat ve ihracat şirketi var ve Maspar da bizim iç piyasaya yönelik çalışan şirketimiz. En büyük gururumuz da müşterilerimizin bizi sıfır noktasından larak bu yerlere getirmesi. Müşteri odaklı çalışan Maspar onların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak ürün içi araştırma yapan bir firma. Ekibimizi bu doğrultuda kuruyoruz ve ilgili araştırma için bütçe ayıran ve hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan bir firma yapımız var. Şu anda müşterilerimizin bize ilettiği ve yaptığımız anketlerin de gösterdiği doğrultuda konumuzda ve Massey Ferguson parçaları alanında Pazar lideri olduğumuz görülüyor. Ürün çeşidi olarak da bir numarayız. Ürün gamımızda yaklaşık 18 bin çeşit parça bulunuyor. Bu 18 bin üründe %99 oranında stoklarımız mevcut. Müşteri bizden parça istediğinde en kısa zamanda ulaştırmamız mümkün. Bizim firma olarak da bu konuda beklemeye tahammülümüz yok. Gerek ürün çeşitliği gerekse müşterimize verdiğimiz kredi ile çiftçi dostu bir firma olduğumuzu söyleyebilirim.

Müşteri memnuniyetini nasıl sağlıyoruz?

Müşterinin memnuniyetini sağlamak için kurduğumuz 12 kişilik satış ekibimiz her ay muhakkak bir satış noktasını ve müşterilerimizi ziyaret eder. Yine müşterilerimize cevap verecek içeride 55 kişilik ekibimiz var. Bu ekibin içerisinde olan 15 kişinin telefonu haftanın 7gün 24 saat telefonu açık. Yani müşterilerimiz hangi gün hangi saatte hangi malı isterse istesin muhakkak Maspar’da bir muhatap buluyor. Diğer yandan genç ve dinamik bir yapısı olduğu için Maspar rekabetçi bir firma. Her türlü rekabete açık olduğumuz için Maspar piyasadaki oluşumları takip ediyor,anında ve çabuk reaksiyon verebiliyor. Firmayı ben kurmuş olsam da halen genel müdürlüğünü de yürütüyorum, pazarlama  ya da devam ediyorum. Bu ben dahil herkesin sorumluluğu ve ihmal edemeyiz. Böylece pazarı ve diğer firmaları yakından takip etmiş oluyoruz. İhtiyaçları takip edebiliyor ve hızla karşılıyoruz.

Maspar’ı diğer firmalardan ayıran en önemli özellik ticaretin yanına amatör ruhu da katabilmek. Para bizim için 2. Planda geliyor. Mühim olan müşteri memnuniyetidir. Bende pazarlamadan geldiğim için müşteriyi iyi tanıyorum. Olumsuz bir şey yaşadıklarında neler hissettiklerini iyi okuyabiliyorum. Anketlerle de müşterilerimizin neler düşündüğünü değerlendiriyoruz. Eksik olduğumuz noktaları tespit ediyoruz ve gidermenin yollarını araştırıyoruz. Sadece satış değil satış sonrasında yaptığımız çalışmalar da bizim firmamızı güçlü kılıyor.

“Müşterilerimize  kredi açıyoruz”

Bildiğiniz gibi tarım sektöründe  traktöre belirli dönemlerde olur ve bizim müşterilerimiz hep uzun vadeli çalışırlar.

Bizimde finansal olarak dayanacak gücümüzün olması lazım. Müşterilerimizin istediği ölçüde onlara finansal destek de sağlıyoruz.

Bir diğer markanız da PTP. Bu markanın meydana gelişini anlatır mısınız?

PTP markamız tamamen müşterilerimizin bizi yönlendirmesiyle doğdu. Massey Ferguson grubunda daha önce çalıştığımız distribütör firma kapanınca, birinci kalite mallara olan ihtiyaçta artış oldu. Biz firma olarak da kesinlikle kaltesiz mal satmak istemiyoruz. Pazar payı ne olursa olsun müşterileri bilinçlendirip kalitesi mal satmaya çalışıyoruz. Kaliteli malı da olabildiğince ucuz sunmaya çalışıyoruz. Kaliteli satmak çok kolay ama bunun bir bedeli var. Biz de kalite ve fiyat arasındaki makası açmadan satmaya çalışıyoruz.

İçinde bulunduğumuz ortamda düşündük ve kendi markamızı yapmaya karar verdik. Çünkü bizim bu alanda bilgi birikimimiz var. Hangi parçayı OEM’de kimin ürettiğini biliyoruz ve bu alanda dostlarımız var.

Dolayısıyla o firmalara doğrudan temasa geçerek aynı ürünleri alıp kendi PTP markamızla piyasaya sunduk. PTP ürünlerimizde 2 yıl garanti var. Biz PTP için parça veya ürün satın alırken bütün ilave garantileri alarak paketin içine koyuyoruz. Burada birden fazla garanti söz konusu. İlk olarak üreticinin garantisi var. İkinci olarak bizim PTP olarak bizim garantimiz var. Üçüncü olarak da bayilerimize sonsuz yetki veriyoruz.

“PTP ürünlerinde kesinlikle çiftçiyi zor durumda bırakmayın” diyoruz. Sorunları en kısa sürede çözüm bulacağımızı söylüyoruz. Böylece bir garanti de müşterilerimiz olan bayiler vermiş oluyor. OEM kalitesinde ürünleri belgeli ,rüştünü ispatlamış firmalarla çalışıyoruz. Şu an itibariyle PTP’de ürün gamımız 1500 kalemdeyiz. Bir ürüne girdiğimiz zaman onu PTP markası altına almak için 4-5 ay çalışmamız gerekiyor. Çünkü dünyanın en zor işi marka yaratmak. Marka altında hiçbir şey tesadüf değil. Bu nedenle kendini kanıtlamış ürünleri kullanıyoruz.

Ürünlerimizde iade oranı bindelerle ifade edebilecek kadar düşüktür. Hatta garanti kapsamındaki bir parçamız arızalandıysa ve yanında çalıştığı diğer parçalara da zarar verirse, o parçalarda oluşan haşarı da karşılıyoruz. Bunu ürün kutusundan çıkan garanti belgelerimizde belirtiyoruz. Şirket kültürü olarak bizim için güven ya vardır ya da yoktur. Tamamen güvebileceğimiz  firmalara çalıştığımız gibi müşterilerimizin de bize tamamıyla güvenebilmesini istiyoruz. Aynı şekilde garanti de ya vardır ya da yoktur.

Kullanımdan kaynaklanan sorunlarla karşılayor musunuz?

Bizim müşteri portföyümüze baktığınız zaman çoğunun alıp-satıcı olduğunu görürsünüz. Onlar da ürünlerimizi bulundukları bölgelerdeki tamircilere ve servislere satıyorlar. Eğer servis çalışanları gerekli eğitime sahip değilse sorun yaşanabiliyor. Mesela bizde bazı hassas ürünler var ki el değmeden, aparatlarıyla takılması lazım takıldıktan sonra test edebileceğiniz cihazlara da ihtiyaç olabiliyor. Böyle parçalar da eğitimsiz kişilerin ellerinde takıldığı zaman hatalar olabiliyor ve onları da bize yönlendiriyorlar. Bizde üretici firmaya bu kişileri yönlendirerek ikna ediyoruz. Hatta üreticiler bu tamircilere ulaşarak nasıl montaj edilmesi gerektiğini de anlatıyorlar. Elimizden geldiği kadar ölü sezonlarda tamircileri de toplayarak eğitimler düzenliyoruz ve firmaların mühendislerden bilgi almalarını sağlayarak fabrika gezileri tertipliyoruz.

Yeni Yatırımlarımız var mı?

10.000 metrekarelik bir alan inşa ettik. Büyümemizin önünde engel olabilecek tesis kapasitesi sorunun bu yatırımla aştık. Çalışma ve hareket kabiliyetimizde bu yatırımla arttı. Maspar hızla geliştiği için alt yapı geriden geliyor. İlk başta 40 metrekarelik bir yerdeydik. Sonra 90  metrekarelik 10.000 metrekareye geldik. Şimdiyse daha büyük bir alanda çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Maspar  ticaret firmasının ana amacı müşterilerine en iyi kalite ürünleri uygun fiyat  garantisiyle zamanında teslim etmektedir.

Tüm firma çalışanları müşteri memnuniyeti için doğru parça,doğru fiyat politikasıyla gerçekleştirebileceğini bilerek çalışmalarını sürdürmektedirler.

Kendi sektörünün liderleri arasında olan Maspar Ticaret hizmet ve kalite anlayışını bir seviye daha yukarı yükseltmek için müşterilerinin talepleri doğrultusunda geliştirmiş olduğu müşterilerinin on-line dünyanın imkanlarından faydalanmalarını sağlayacak, sipariş verilebilecek, sevkiyat bilgilerini kontrol edebilecekleri B2B (BUSINESS TO BUSINESS) web sitesini de 2014 yılı içerisinde hizmete sunacaktır.

Deneyimli 55 personeli, 10.000 m2 kapalı alanı, 18.000 çeşit ürün potansiyeli ile Maspar Ticaret; müşterilerine en hızlı ve yüksek kalitede servis hizmeti vermektedir.

Müşterilerinin talepleri doğrultusunda hizmet anlayışını geliştiren Maspar Ticaret bilişim yönünde de sektörünün öncüsü konumunda olmakla beraber her yıl yaptığı alt yapı yatırımlarıyla da müşterilerine daha hızlı hizmeti  sunmaktadır.

Maspar  Ticaret firmasının ana amacı müşterilerine en iyi kalite ürünleri uygun fiyat garantisiyle zamınında teslim etmekdir.

Tüm firma çalışanları müşteri memnuniyeti için doğru parça,doğru fiyat politikasıyla gerçekleştirebiliceğini bilerek çalışmalarını sürdürmektedirler.

TEKNİK DESTEK

Uygulama alanında en verimli ve doğru sonucun elde edilmesi amacı ile satış ekibimiz müşterilerimiz ile ürünün ilk telep aşamasından son montaj aşamasına kadar koordineli bir çalışma yürüterek müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmaktadır.

                AR-GE

Pazarlama ve Ar-ge bölümlerimiz hitap edilen tüm sektörlerle ilgili bilgileri, müşteri,Pazar talep ve gereksinimlerini toplayarak değerlendirdikten sonra gerekli Ar-ge çalışmaları yapılarak yeni ürünler piyasanın beğenisine sunulmaktadır.

Yeni ürün katılımları ile sürekli kalite gelişimi sağlanırken aynı zamanda maliyetlerde kontrol altında tutularak en yüksek kalite en uygun fiyata müşterilere sunulmaktadır.

Satın aldığınız PTPürünleri;

Uzun yıllara dayanan tecrübe, deneyimli mühendislik grubu ve güçlü altyapı ile üretilmiş ve montaj ürünleri bu anlamda son kullanıcının gönül rahatlığı içerisinde, uygun fiyat avantajı ile satın alabileceği yüksek kalite,uzun yıllar problemsiz kullanabileceği yüksek kalite,uzun yıllar problemsiz kullanabileceği bir üründür.

MASPAR BUGÜN

Teknik liderlik

Zamanında teslimat

Olağanüstü büyüme oranı

Zamanında teslim güvenirliği

En yüksek kalite parça desteği

12 ülkede kabul görmüş marka

Dünyanın her yanında tarımsal operasyonlar için çözümler sunan Maspar; performans, sağlamlık, güvenlik anlamında müşterilerinin ihtiyaçlarına her zaman cevap vermektedir.Türkiye’de    FİRMAMIZ Maspar Ticaret bu kalite ve birikimi siz değerli  müşterilerimize Tüm Traktör yedek parçaları ile kesintisiz bir şekilde aktarmaktadır.

MASPAR YATIRIMLARINI SÜRDÜRÜYOR

Traktör yedek parçası alanında bağlı şirketleri ve markalarıyla faaliyet gösteren Maspar, marka yatırımları, ürün geliştirme ve tesis yatırmlarıyla müşteri memnuniyetini esas gelişmesini devam ettiriyor.

Traktör yedek parça alanında sahip olduğu deneyimle 27 yıl önce sıfırdan başlayarak Maspar’ı bu günlere getiren firmanın Genel Müdürü Süleyman Ekinci, müşteri odaklı olarak çalışmanın firmalarını güçlendirdiğini anlattı. Kendisiyle yaptımız söyleşide Ekinci Maspar olarak kaydettikleri başarılarının ipuçlarını da verdi.

 

Süleyman EKİNCİ

 

 

 

 

izmir düğün fotoğrafçısı
Web Tasarım İzmir © 2015